Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/RYEaEi0YbokSSSSSS

Суспільство

Українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном (ВІДЕО)

Опубліковано

Він пережив 17 німецьких концтаборів, а після повернення став олімпійським чемпіоном з гімнастики, досягнення якого не змогли перевершити досьогодні.

Про незламного українця розповідає ШоТам.

Віктор Чукарін — відомий на весь світ спортсмен, чиї досягнення досі ніхто не перевершив.

«На таких прикладах варто вирощувати майбутні покоління. На такій мужності, наполегливості, чесності», — Олена Чаплінська, онука Віктора Чукаріна.

Він народився у 1921 році на Донеччині в сім’ї українця та гречанки.

«Маріуполець, який прожив усе своє життя і надзвичайно любив Львів», — Антон Нікулін, заслужений тренер України.

З малих років Віктор захопився гімнастикою. Біля сарая він власноруч змайстрував перекладину і регулярно тренувався.

Уже за рік хлопець робив такі трюки, що ровесники та дорослі були шоковані. А у віці 19 років виконав норму майстра спорту. Це відкривало перед хлопцем величезні перспективи. Та всі плани порушила Друга світова.

Віктор пішов на фронт добровольцем, був в артилерійському підрозділі. Під Полтавою він був поранений в голову та потрапив до німецького полону.

Загалом пройшов через 17 концтаборів, зокрема Бухенвальд! Та в його змученому тілі не згасав дух переможця.

Працюючи на німецькій фермі, Віктор змайстрував поперечину й нишком відновив заняття. Він працював день і ніч, майже не їв, але тренувався з мрією повернутися до великого спорту.

Коли німці відступали, Віктора та інших полонених перевели на баржу, яку покинули в боях. На баржу випадково натрапили англійці, які звільнили полонених.

Коли в листопаді 1945 Віктор повернувся додому, важив усього 40 кг, його не впізнала рідна мати. Знайомі думали, що він тепер зможе працювати лише тренером, однак Чукарін жадав перемог.

Читайте такожМи лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту

І вже через рік він взяв участь у чемпіонаті СРСР з гімнастики. Але посів тоді лише 12 місце. Невдача лише розпалила його. І через три роки, у 1949-му, Чукарін стає чемпіоном УРСР.

А ще через три роки виграє Олімпійські ігри в Гельсінкі: бере 4 золоті та 2 срібні медалі. Далі були перемоги на Чемпіонаті світу в Римі, на Олімпіаді в Мельбурні: Віктор шокував світ.

Один із рекордів, який досі ніхто не подолав, він поставив на Міжнародному фестивалі в Берліні. Чукарін набрав 118,85 бала із 120 можливих.

Українці називали його Львівським літуном з Донеччини, а суперники визнавали: Віктора не перемогти.

На запитання, з чим можна порівняти радість перемоги, Віктор відповідав дуже чуйно.

«Складне таке запитання, але я б його порівняв з народженням дитини в сім’ї», — Віктор Чукарін, багаторазовий чемпіон Олімпійських ігор.

Зі світового спорту Віктор Чукарін пішов непереможеним і став викладачем Львівського інституту фізкультури. Він тренував збірну УРСР, підготував понад 30 майстрів спорту.

Однак жоден із учнів та інших спортсменів не зміг перевершити досягнення легендарного атлета. 25 серпня 1984 року Віктора не стало. Його поховали на Личаківському кладовищі у Львові. А його легендарне ім’я носять вулиці в Маріуполі та Львові.

Також дивіться відео про легендарну дисидентку, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю.

Суспільство

Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Опубліковано

Марії — лише 115 сантиметрів, у пологовому від неї відмовилися батьки, вона має інвалідність… Та попри все пережите, дівчина не втратила віри ні в себе, ні у свої можливості, ні у свою країну! Маша є однією з найсильніших спортсменок у Європі серед паралімпійців і веде свій блог у соцмережі, аби мотивувати інших любити себе та не втрачати мотивації, що б там не було!

Історія дівчини

Привіт! Мене звати Марія, мені 33 роки і ви будете здивовані, коли побачите мене в повний зріст. Та, попри це, я живу повноцінним життям, сама себе збезпечую, професійно займаюся спортом, учасниця Паралімпійських ігор, призерка Кубку світу та чемпіонка України і Європи.

Додатково я займаюся ще блогерством. Знаєте, я завжди хотіла жити в Америці, але зрозуміло після повномасштабного втогнення, що я хочу жити в своїй країні. Незважаючи на всі труднощі, я зрозуміло, що Україна в моєму серці понад усе.

Моя історія почалась з 1991 року. Коли я народився, лікарі побачили, що я дитина з вадами і запропонували моїм батькам написати відмову. Вони це і зробили.

Родина, яка була поряд

Після цього я потрапила до дитячого будинку і там проживала до підліткового віку. У 14 років я попала до прийомної родини. Я побачила різницю між дитячим будинком та сімʼїю. З розуміла, що саме в той час, коли я потребувала родини, вони були поряд. Саме завдяки моїй родині я знайшла себе і зрозуміла, чого я хочу від життя.

Спортом я почала займатися з підліткового віку. Мені запропонував тренер, мій перший Олександр Анатолійович. Попала вперше на Паралімпійські ігри, це у 2012 році. Я побачила, що таке дійсно великі спортсмени, дійсно ті, які здобувають медалі, ті, які боряться понад усе заради того, щоб у першу чергу подолати себе. У спорті я здобула силу духу,також фізичні сили. Я зрозуміла, що в цьому житті треба завжди боротися. Спорт мені це явно показав.

Читати також: Це українські страви, про які ви навряд щось чули: давні рецепти кулінарної спадщини

Важка зустріч

У 28 років мені наснився сон, що в моїй квартирі моя рідна матір та її донька, моя сестра. Я це розповіла подрузі, і вона мені запропонувала поїхати та зустрітися з нею. Зустріч у нас була дуже тяжкою. Я сказала людині, що я на неї зла не тримаю. Хочу просто дізнатися, чому саме я така, чого так вийшло, що я залишилась без батьків.

Були питання дуже прості, не дуже складні для людини, яка має все знати. Але на відповідь я дуже багато чула брехні і неправди.

Матір по цей час приховує, що я є, що я жива. Я їй сказала, якщо ти будеш надалі мене приховувати, я не можу так надалі з тобою спілкуватися.

Я також поїхала, знайшла батька, ми з ним зустрілися. З батьком було все інакше. Батько – це та людина, яка показала, що ми всі люди, ми всі можемо помилятися. Найголовніше, що я побачила в ньому, що він хотів це виправити. Ми спілкуємось надалі, він мені дуже сильно допомагає, коли я потребую. З його сім’єю я також спілкуюсь, у нас дуже добрі і теплі відносини.

В своєму блозі я показую приклад, що попри всі життєві обставини і не зважаючи на те, що в мене є інвалідність, я живу повноцінним життям. Надалі я планую займатися ще спортом і зараз готуюся до Кубку світу. Потім вже буде ясно, чи попадаю я на Паралімпійські ігри в Париж 2024. Планую далі займатися і будую собі кар’єру саме в спорту.

Нагадаємо про 10 українських науковців, які змінили світ своїми винаходами.

Також ми повідомляли, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Читати далі

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі

Суспільство

Виставку “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” покажуть на Михайлівській площі

Опубліковано

21 травня о 12:00 відбудеться відкриття виставки, присвяченої культурній спадщині європейських країн на Сході України. Експозиція розповідатиме про внесок бельгійців, французів, німців, британців та американців на зламі XIX – XX століть.

Про це повідомляє МКІП.

Про виставку

Виставка має на меті розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка та Лисичанська, збудованих промисловцями з європейських країн. Відвідувачі зможуть побачити стан архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії, а також дізнатися про їхню руйнацію.

Ця виставка також має на меті розвінчати міф про те, що розбудова одного з найбільших промислових регіонів України належить Радянському Союзу. Часто забувається значний внесок європейських інвесторів у заснування міст, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади.

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

На відкритті виставки автор фільму “Євродонбас”, режисер-документаліст Корній Грицюк, проведе авторську екскурсію, розповідаючи про роботу з унікальними архівними матеріалами та процес зйомок фільму.

Виставка триватиме до 4 червня і буде доступна українською та англійською мовами. Місце проведення – Михайлівська площа, що розташована поблизу “Стіни пам’яті”. Ближче укриття можна знайти за адресою вул. Велика Житомирська 2а, що знаходиться в підземному паркінгу готелю InterContinental Kyiv.

Нагадаємо, що як у Ворохті дітей “всиновлювали”.

Фото: афіша виставки

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство6 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: